top of page
CO JE STABILIZACE?

 

Stabilizačním procesem se zachovává přirozená čerstvost rostlin a zároveň udržuje brilantní barvy po mnoho let. Díky této jedinečné inovační tekuté směsi, která je lidskému zdraví neškodná a splňuje ty nejpřísnější požadavky Evropské unie, jsme schopni zachovat jejich přirozený vzhled. Aby se při stabilizaci rostlin dosáhlo, co nejlepších výsledků, vybírájí se květiny, trávy, listy a stromky, když jsou na vrcholu své fyzické krásy.

 

Stabilizace probíhá tak, že čerstvě uříznuté rostliny jsou vkládány do zásobníků, které obsahují stabilizační roztok. Během 3-7 dní se rostlinná míza odpaří a je zcela nahrazena stabilizačním roztokem. Při tomto procesu může dojít
ke ztrátě barvy, která je pak nahrazována pomocí potravinářského barviva. Následně jsou rostliny omyty a uskladněny po několik dní v sušárně a před odesláním, samozřejmě náležitě zkontrolovány.

 

VYUŽITÍ:

 

Díky stabilizaci si květiny, rostliny mechy a lišejníky zachovávají svoje přirozené barvy a měkkost, což je předurčuje pro dlouhodobé květinové výzdoby, dekorace, zelené stěny a zahrady.

Cílem společnosti je poskytnout svým zákazníkům možnost vychutnat výhody skutečné přírodní zahrady uvnitř domova, kanceláře, hotelu, restaurace nebo i obchodního centra a to s minimálními náklady a s minimální údržbou.

 

Takto upravené rostliny jsou proto přímo předurčeny pro umístnění do vašich interiérů, protože mají oproti čerstvým rostlinám mnoho ekonomických a praktických výhod:

 

VÝHODY - několikaletá životnost se zachováním čerstvého vzhledu    

 •     květiny 2-5 let    

 •     stromy, trávy a listy 5-10 let

 •     Minimální údržba (bez vody, bez požadavků na světlo)

 •     Minimální napadení rostlin hmyzem nebo plísněmi

UPOZORNĚNÍ:

 

 • Stabilizované rostliny jsou přírodního původu, proto se mohou barvy nebo velikosti mírně lišit, 

 • a pokud chcete uchovat jejich přírodní vzhled po řadu let, je třeba dodržovat základní pravidla:

 • Nesmí přijít do kontaktu s vodou, tzn. nezalévat

 • Neskladovat nebo neumisťovat ve vlhkém prostředí

 • Nevystavovat přímému slunečnímu záření, v blízkosti žárovek a jiných zdrojů vysoké teploty (barvy blednou)

 • Rostliny jsou dobarvovány přírodními barvivy a v přímém kontaktu s pokožkou nebo oděvem mohou lehce špinit. K očištění znečištěného místa postačí mýdlová voda.

 • Čerstvě naimpregnované rostliny mají svoji specifickou vůni, tudíž se nedoporučuje umístění do místností bez oken nebo vzduchotechniky (vůně se odvětrá cca za 14-21 dnů). 

 

PÉČE:

 

Pokud chcete u stabilizovaných rostlin zachovat jejich “věčnou“ krásu, tak je umisťujte v místnostech o teplotě
15-30 °C a při optimální vlhkosti 65%. Rostliny jsou bezúdržbové, ale pokud je potřebujete zbavit prachu, či jiných nečistot, tak použijte vlhký (ne mokrý) hadřík a nebo fén se studeným vzduchem.

bottom of page